MUDr. Milada Krejčová, finalistka č. 9 soutěže Anděl mezi zdravotníky 2023

Milada Krejčová (62) začínala jako lékařka na interním oddělení. Postupem času se však musela postarat o rodiče, proto musela změnit zaměstnání. Pracovala v Krkonoších a kromě interny ještě jezdila záchranku a nakonec úplně přesedlala na záchranku, kde pracuje už řadu let.

Jako vedoucí lékařka koordinuje práci lékařů a rozepisuje služby do jednotlivých výjezdových základen. Její starostí je, aby  auto rychlé lékařské pomoci, které jezdí v systému rendez-vous, bylo vždy obsazené lékařem. Paní doktorka přiznává, že je to opravdu někdy velmi obtížné.

Milada Krejčová miluje svoji práci, která není rozhodně jednotvárná. Naplňuje ji, když se vše povede a pacientovi se pomůže. V opačném případě musí mít pocit, že pro pacienta udělala vše, co mohla.

Milada Krejčová dobíjí baterky v přírodě, miluje dívání se do dálky a klid. Občas si jde zacvičit, přečte si knihu, jde se psem na procházku nebo ráda sleduje programy na počítači. Je vdaná, má dva syny a těší se na vnoučata.

Do soutěže Anděl mezi zdravotníky Miladu Krejčovou přihlásil její kolega záchranář Martin Pfeifer, který se projektu účastnil v roce 2020. Došli k závěru, že zkušenosti ze soutěže jsou nepřenosné, každý zdravotník si to musí prožít po svém. Ale určitě účast za zkoušku stojí.