MUDr. Eidi Hakimi, finalista č. 11 soutěže Anděl mezi zdravotníky 2023

Eidi Hakimi (56) za lékařským vzděláním urazil dlouho cestu. V roce 1985 byl poslaný státem Afganistan na studium medicíny do tehdejšího Československa. Po jazykové škole v Bratislavě, studoval v Košicích a svoji lékařskou kariéru tam také zahájil. Pak přišel odešel do Čech, kde už zůstal. Nyní šéfuje chirurgickému oddělení v Nemocnici Rumburk. 

Eidi Hakimi se může pyšnit 4. danem bojového sportu taekwondo. Při působení na Slovensku dokonce založil sportovní klub taekwonda. Mistr bojového umění kvituje, že tento sport ho naučil disciplíně a důslednosti, které jsou pro vedoucího lékaře důležité.  

Eidi Hakimi je ženatý, bezdětný. S manželkou se starají o dvě kočky, milují jízdu na kole, rádi jezdí na relaxační pobyty a cestují. Objevují krásy Čech i zahraničí.  Baví je poznávat cizí kultury a gastronomii. Má velice rád segedínský guláš, ale uvaří si i delikatesy afgánské kuchyně. Eidi Hakimi tvrdí, že on organizuje práci na chirurgii a manželka organizuje rodinné záležitosti.

Do soutěže Anděl mezi zdravotníky primáře rumburské chirurgie přihlásilo vedení Krajské zdravotní a.s.. Toto ocenění nečekal, hodně ho to potěšilo a je to pro něj čest reprezentovat svoji nemocnici.  Eidi Hakimi o soutěži četl v časopisech a viděl i reportáže Těší se na nové lidi z jiných oborů a nevšední zážitky.