Bc. Andrea Stejskalová, finalistka č. 12 soutěže Anděl mezi zdravotníky 2023

Dědeček Andrey Stejskalové (48) může za to, že jeho vnučka pracuje už 30 let ve Fakultní nemocnici Brno. Vystudovaná dětská sestra nemohla tenkrát v místě svého bydliště sehnat místo a její děda se šel zeptat do nemocnice v Brně na volná místa pro vnučku. V roce 1993 se tam zrovna otvíralo nově zrekonstruované oddělení novorozenecké jednotky zdravotnické péče a Andrea mohla nastoupit.

Andrea Stejskalovou i po třiceti letech práce pořád baví a naplňuje ji. Pracuje na oddělení, kde pečuje o malé děti, které mnohdy nemají při narození ani půl kila. Poté, když si rodiče své miminko odnášejí domů, je to krásný pocit. Jako staniční sestra pracuje devátým rokem. Má na starosti tým 24 kolegů a dělají vše pro to, aby oddělení fungovalo, rodiče dětí se cítili co nejlépe a byli součástí péče. Andrea navíc ještě chodí do směn, aby nevypadla z praxe.

Andrea Stejskalová je vdaná, má syna (21) a dceru (11). Ráda relaxuje s přáteli u sklenky dobrého vína, chodí běhat, s manželem jezdí na kole, stará se o psa a kočku.

Do soutěže Anděl mezi zdravotníky Andreu Stejskalovou přihlásili kolegové z práce, dali návrh a vedení ho schválilo. Andrea se na finále těší, má před tím velký respekt. Je ale zvyklá překonávat výzvy a určitě nezklame.