Pohledný student František Knobloch z Hostivic se stal Mužem roku 2023

V pátek 25. srpna se v Náchodě v divadle Dr. J. Čížka konalo již čtyřiadvacáté finále soutěže Muž roku 2023. Předcházelo mu soustředění finalistů v pražské Vile Lanna, kterého se zúčastnili novináři a podporovatelé soutěže.

V Náchodě první místo nakonec vybojoval pohledný František Knobloch z Hostivic, student dvou vysokých škol a vášnivý sportovec věnující se plážovému volejbalu. Do soutěže ho přihlásil dědeček, který sledoval finále díky online přenosu a z vítězství měl obrovskou radost. V sále mu fandili rodiče a sestra, s přítelkyní se rozešel na začátku prázdnin.

Dědeček poskytuje svému vnukovi opravdu skvělý servis. Založil mu fanouškovskou stránku, o kterou se i stará a samozřejmě patřil i mezi první gratulanty: „Popřál mi a hned i zaslal detailní informace o soutěži Mister Global,“ prozradil František, který se vydá koncem listopadu v Thajsku, kde bude reprezentovat Českou republiku.

Porota sestavená z osobností uměleckého a veřejného života  rozhodla o finalistech takto:

Titul Muž roku 2023 - Mister Global Czech Republic získal František Knobloch číslo 12

Titul 2. Muž roku 2023 – Mister International Czech Republic si zasloužil Alexandros Panayi číslo 3

Titul 3. Muž roku 2023 – Man of the World obsadil Rostislav Procházka číslo 7

Ceny prezidenta soutěže Davida Novotného získali:

Mister Grand International Matteo Lucano číslo 2

Man of the Year – Stefanos Panayi číslo 9

Mister FiendshipJan Černohorský číslo 1

Mister TourismLukáš Kupkovič číslo 4

Men Super Model World – Jan Koželuh číslo 5

Divácký titul Borec Trenýrkárny si z internetového hlasování této české značky odnesl Rostislav Procházka číslo 7

Početná porota byla složena z řad zástupců podporovatelů soutěže, zástupců mediálního světa a samozřejmě i z osobností známých ze společenského života, například Saskia Burešová, která při příchodu na pódium, jako patronka jednoho z finalistů sklidila bouřlivý potlesk, dále Kateřina Macháčková, Michaela Dolinová, Bára Mottlová, Hanka Kynychová, Jitka Sedláčková, Jitka Kocurová, Tereza Fajksová, Veronika Žilková, Olga Rumlová, Jana Fabiánová, Lukáš Randák  a další.

Mezi účinkujícími nechyběli:  Natálie Grossová, Leona Machálková, Petr Kotvald, Dáša Zázvůrková, Michaela Pecháčková, Heidi Janků, Josef Vágner, Šárka Vaňková, Jan Bendig, Jitka Zelenková, Marian Vojtko a italský zpěvák Gabriel Grillotti.

Moderace slavnostního večera se skvěle zhostili Karel Voříšek s Lenkou Špillarovou.

Vítěz Muže roku 2023 František Knobloch si také převzal symbolický klíč od hlavní ceny vozu Toyoty Proace City Verso, který zapůjčil Autostyl Trutnov, zájezd od Cestovní kanceláře Best Reisen, šek na pojištění od PVZP a další ceny. Muži roku představili a obdrželi spodní prádlo STYX od společnosti Trenýrkárna.cz, společenské obleky značky Koutný Prostějov a casual oblečení od firmy C&A doplněné brýlemi Optika Slavíková.

Vítězové také obdrželi členství do fitness center Form Factory, dárek od Home ART Praha, voucher na služby od Dr. Ivany Němečkové Aurum Clinic, potravinový doplněk od společnosti HERBAL WORLD, bělící balíček POLA night, což je určeno pro domácí bělení do nosičů, dárkový voucher od Café Collection Stromovka Praha, svíčku od Z-Trade Broumov a www.svicky.cz. Pro vítěze byl také připraven pobyt v Hotelu na Zámku v Třešti nebo poukaz v hodnotě 10 000 Kč od firmy Blanář nábytek a.s. nebo šek od společnosti Optika Slavíková nebo voucher na služby od společnosti PVZP.