LOKA - čtvrtá kavárna doubleshotu otevřela v Masaryčce

Doubleshot o víkendu přivítal do rodiny nejmladší sestřičku. Kavárnu LOKA, která příznačně zve na loka výběrové kávy (a spousty dalšího), najdete na Praze 1 v nově otevřené Masaryčce. Prostor na pomezí espresso baru a kavárny nabídne kávu z rukou kmenových baristů doubleshotu a k tomu občerstvení z jejich vlastní pekárny a cukrárny Sladké.

LOKA nabízí výběrovou kávu z pražírny doubleshot. V nabídce jsou samozřejmě kávové nápoje založené na espressu a k tomu káva filtrovaná. Kromě toho si můžete dát i vybrané studené nápoje, skvělé čaje z Tea Mountain, vína z Veltlínu, pivo z minipivovaru Clock a baristé rádi připraví i originální drink. K tomi si můžete dát lehký oběd, snídani nebo dezert.

Kavárnu najdete v ulici Na Florenci, jen několik kroků od východu z Masarykova nádraží a v centru rozšiřující se administrativní čtvrti. To ale neznamená, že slouží jen okolním kancelářským budovám. „LOKA je otevřená, prostorem i přístupem. Ať už si chcete vzít kávu s sebou nebo si sednout na skleničku a něco dobrého, je LOKA ideální loka(ce) v centru města. Máme i zahrádku směřující do nově zrekonstruované ulice Na Florenci. Celkově chceme propojit svět kancelářský s tím běžným a být místem, kde si prostě v centru můžete dát pauzu a špičkovou kávu. Protože se tomu těžko věří, ale oproti třeba Vinohradům, Karlínu a dalším pražským čtvrtím, Praha 1 je ještě na výběrovou kávu pořád dost chudá,” zve do nově otevřené kavárny Jaroslav Tuček, zakladatel doubleshotu. 

Autorem interiérů je architektonické studio Mar.s Architects, kteří už za sebou mají mnoho úspěšných gastronomických projektů a Loku tvořili s jasným zadáním, aby udělali prostor lákavý a přívětivý, ale bez zbytečné zdobnosti. Proto prakticky celou nabídku a prostor vidí hosté rovnou z ulice. To je totiž to, čím doubleshot své hosty láká. 

Svou první kavárnu, karlínský Můj šálek kávy, doubleshot otevřel už v roce 2012. V roce 2013 se přidal espresso bar v Alza.cz a v roce 2015 se přidalo bubenečské Místo. Loka je tak čtvrtým místem, kde si můžete dát jejich kávu přesně tak, jak ji doubleshot zamýšlel.

Otevírací doba:

Po-Pá 7:30-18:00

So-Ne 10:00-18.00

Na Florenci 2139/2, Praha 1

www.loka.cafe