Cílem kliniky Esthé je, aby byli pacienti šťastnější

Klinika plastické chirurgie Esthé patří vČeské republice ke špičkám ve svém oboru, a protože chce i nadále udávat směr, nadělila si kompletní proměnu. Osmi podlažní budova kliniky v Praze Na Příkopě prošla během 2 měsíců kompletní rekonstrukcí. Vznikly tak ještě příjemnější prostory od recepce, přes ambulance, sály až po samotné oddělení. Počátkem roku vstoupil do vedení společnosti doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D., následovník věhlasného doc. MUDr. Jana Měšťáka, CSc., který bude i nadále vedoucím lékařem kliniky a nyní společně přistupují i k představení nové korporátní identity.

První část oslavy se uskutečnila přímo na klinice Esthé s průvodním slovem Jana Měšťáka, a to především s odkazem na spoluzakladatele kliniky hraběte Tomáše Kolowrat-Krakovského.  Jedním z  mnoha gratulantů byl Karel Vágner, který si pro tuto příležitost připravil vystoupení i s dcerou Barborou, které sklidilo zasloužený potlesk přítomných. Klinika si však dala ještě jeden dárek a tím je kniha, která nese název 25 let kliniky Esthé. „Vznikla především coby vzpomínka na přátelství spoluzakladatelů kliniky Jana Měšťáka a hraběte Tomáše Kolowrat-Krakovského, jehož život byl naplněn poskytováním dobra, činnostmi, které byly tak charakteristické pro celý rod Kolowratů a které daly vzniknout také klinice Esthé,“ zavzpomínal na začátky Jan Měšťák.

Pak se hosté přesunuli na druhou část oslavy do Centra umění DOX, kde Jan a Ondřej Měšťákovi promluvili především o změnách na klinice, představili nové logo a také a celou korporátní identitu. Stabilně posouváme nejen naše chirurgické dovednosti, ale jde nám i o to, aby se u nás pacienti dobře cítili a odcházeli z naší kliniky spokojení.Jezdili jsme po světě a hledali to nejlepší, co estetická medicína může nabídnout. Pracujeme i na řadě malých věcí, které by měly naše pacienty potěšit a mile překvapit,“ řekl Ondřej Měšťák a potvrdil tak, že i nadále budou vycházet z hodnot, které klinika zastává více než čtvrtstoletí své existence a budou ji definovat i do budoucna.

S gratulací přišla a zazpívala Helena Vondráčková, kterou pojí s rodinou Měšťáků dlouholeté přátelství. Popřát mnoho dalších úspěchů přišla také celá řada známých osobností, mezi kterými nechyběli například: Nikol Leitgeb,   Debbie, Ben Cristovao, Jana Doleželová, Michal Zapoměl, Karel Vágner s dcerou Barborou, Jaroslav Šimandl a Veronika Pompeová.   Pak už se jen slavilo a díky speciálním hudebním hostům, vynikajícímu cateringu a vizuální show, to rozhodně byl večer, na který budou všichni dlouho vzpomínat.

Klinika své služby aktuálně rozšiřuje o specializované ambulance. K týmu lékařů se připojil před nedávnem Dr. Kaňa, primář oddělení ORL z VFN, který se věnuje operacím obtížně řešitelným a typickým nosům otevřenou technikou a posunuje tak péči o pacienty s operacemi nosů na špičku v České republice. „Máme stabilní tým lékařů, září v něm Dr. Kment, Dr. Urban, skvělí plastičtí chirurgové s mimořádnou zkušeností. Na přelomu roku plánujeme přijmout ještě dalšího plastického chirurga se specializací na formování postavy,“ prozrazuje Ondřej Měšťák, který lékaře kliniky považuje za skutečnou devizu. Samozřejmě i nadále bude na klinice operovat i docent Jan Měšťák.

Jan Měšťák je také uvedený jako jediný žijící plastický chirurg v Ottově slovníku naučném, je prostě legendou ve svém oboru, ale sám toto označení nemá příliš rád. „Pravděpodobně jsem trochu ovlivnil veřejnost laickou i odbornou svými názory a také tím, že za každou cenu, s odkazem i na dobrodiní Tomáše Kolowrata neoperuji někoho, když to nepotřebuje, což mohu díky mojí padesátileté klinické praxi objektivně posoudit. Podle dosavadních zkušeností je to asi 40 % pacientů, které odmítnu operovat. Je až překvapivé, že stačí pár dobře volených naprosto objektivních slov, které pohladí ženu a která uroní i pozitivní slzu a odejde v naději, že příště na ní snad najdu projevy pokročilejšího věku,“ popisuje své zkušenosti průkopník české plastická chirurgie, který mimo jiné odevzdává všechny své výkonnostní dividendy na charitu. Klinika podporuje dlouhodobě například organizace Dejme dětem šanci, Krása pomoci či sdružení pacientek s rakovinou prsu Bellis. Filantropie není totiž o slovech, ale o činech.

I když Nikol Leitgeb žádný zákrok na klinice nepotřebovala spojuje jí s Ondřejem Měšťákem dlouholeté přátelství: “Na plastickou operaci se nechystám, ale kdyby někdy náhodou, tak bych se snažila dostat pod ruce Ondrovi Měšťákovi. Sleduji jeho práci zblízka už asi dvacet let, protože jsem blízcí kamarádi a jsem na něj a na to, jak posouvá kliniku Esthé moc pyšná,“ prozradila Ondrova kamarádka Nicol Leitgeb.

Jednou z pacientek Jana Měšťáka byla i novinářka, scénáristka a spisovatelka Magdalena Dietlová. Potkávali se na soutěži královen krásy. Měla ráda jeho komentáře, když nastoupily mladinké krásky na pódium, prý byly trefné, vtipné, a téměř vždy s naprosto věcnou poznámkou o tom, co by se na jejich vzhledu lehce dalo vylepšit. „Jednoho dne mě upozornil, že moje víčka vypadají dosti unaveně, neváhala jsem ani chvilku. Trochu mě zarazilo, že mě na operaci pozval o půlnoci, hned ale dodal, že denní termíny jsou plné. Naše noční plasticko-chirurgické dobrodružství ale dopadlo skvěle, protože mě Jan celou dobu zákroku bavil tím, jak podrobně si své počínání sám komentoval, čímž celou obávanou akci pro mě pocitově zpříjemnil a zkrátil. Stehy na víčkách mi pak přijel vytáhnout i se svou ženou a čerstvě narozeným potomkem až k nám domů, ten malinkatý potomek byl Ondřej,“ zavzpomínala Magdalena Dietlová

Plastická chirurgie není už dávno doménou jen žen, a tak jsme se zeptali Michala Zapoměla, známého kadeřníka, jaký on má na plastické operace a estetické zákroky u mužů názor? „Dobrý pocit každého je k nezaplacení, je ale důležité myslet na míru estetična a zachování osobnosti. Za mě jsem moc rád, že se muži o sebe začali více starat, a to i v estetické oblasti. Vzhled byl, je a bude důležitý napříč časem, a to jak u mužů, tak u žen,“ odpověděl bez zaváhání guru vlasového designu. 

Velké přátelství se zrodilo na Avon pochodu mezi Debbie a Ondřejem Měšťákem: „Pan docent Ondřej mě fascinoval svým umem a vědomostmi. Protože jsem tehdy byla na pochodu ambasadorka, tak mě vše velmi zajímalo. Od té doby se zajímám o jeho práci, a i proto jsem dnes přišla,“ vypálila ze sebe Debbie

Plastičtí chirurgové by měli být otevření novým názorům, tolerantní, liberální, bez předsudků, stále se vzdělávat, přijímat zpětnou vazbu, být pečlivými a nejdůležitějším cílem jejich práce by mělo být štěstí jejich pacientů a přesně takoví jsou lékaři v Esthé.