Zbrusu nové filmové pásmo Mlsné medvědí příběhy: Na pól!

Nanukům brum! Zbrusu nové filmové pásmo Mlsné medvědí příběhy: Na pól! režisérek Kateřiny Karhánkové a Alexandry Májové, ve kterém medvědí hrdinové Nedvěd a Miška opět pomáhají zvířátkům v nesnázích a v neposlední řadě i svým hladovým bříškům, míří do kin 30. listopadu. Ve zbrusu novém dobrodružství vyrazí Nedvěd a Miška na nanukový festival na dalekém pólu. Jenže, jak ono to s tím pólem vlastně je – podaří se ho medvědům najít? A koho cestou potkají? Pásmo s nanukovou výpravou a tím nejlepším ze seriálu o oblíbených chlupáčích vzniklo v mezinárodní koprodukci Česka, Irska, Slovenska a Polska a do kin ho uvede společnost Bioscop.

„Nanukové dobrodružství Na pól! vypráví, stejně jako všechny ostatní medvědí příběhy, o důležitosti přátelství a o nutnosti pomáhat ostatním. Doufám, že si diváci z kina odnesou jen to nejlepší a že děti nové setkání s Miškou a Nedvědem, kterým vdechl život autor Zbyněk Černík, opět potěší a mile překvapí. Baví mě, jak bývá dětské publikum v reakci na film upřímné a spontánní. To je také můj hlavní hnací motor a důvod, proč mě tvorba pro děti tak těší a naplňuje,“ říká jedna z režisérek Kateřina Karhánková.

Mlsné medvědí příběhy jsou určeny pro dětské publikum, hvězdné herecké obsazení ale zaujme i rodiče. Hlasy medvědům Nedvědovi a Miškovi propůjčili již tradičně David Novotný a Lukáš Příkazký, v dalších rolích se představí například Pavla Tomicová, Jan Vondráček, Jan Cina, Zuzana Bydžovská, Pavel Neškudla či Malvína Pachlová. Výtvarníkem filmu je Filip Pošivač, hudbu k pásmu a všem písničkám složil Prokop Holoubek z kapely Midi Lidi. Právě na míru složená hudba a chytlavé písničky jsou již od počátku typickým rysem Mlsných medvědích příběhů. „Mlsné medvědí příbehy jsou skvěle napsané vtipné pohádky. Důležitým inspirátorem při skládání hudby je pro mě režisérka Kateřina Karhánková. Má natolik jasnou představu, že mi i bere práci, haha! Někdy přijde rovnou s tak dobrou melodií zpěvové linky, že ji z větší části zachováme a já kolem ní jen ,udělám hudbu‘. Říkali jsme si, že nám to tak dobře funguje, že spolu budeme asi muset nahrát nějaké dětské album,“ říká autor hudby Prokop Holoubek.

Kromě dobordružné polární výpravy za nanuky si v dalších epizodách filmového pásma medvědi zavzpomínají, jaké to bylo, když dostali chuť na bramboráky, na prvotřídního jeleního kuchaře, na nečekanou návštěvu netopýra Mojmíra a na to, co se stalo, když vysbírali zvířátkům v sadu všechny švestky. Nechybí veselé chytlavé písníčky a recept na jedinečnou domácí zmrzlinu. Filmové pásmo navazuje na úspěšný povídkový film Mlsné medvědí příběhy v kinech. Vstup pásma do kin doprovází i kniha nazvaná Mlsné medvědí příběhy: Vzhůru na póll!, kterou právě vydala produkční společnost Bionaut ve spolupráci s nakladatelstvím Došel karamel. Jejím autorem je Tomáš Končinský podle námětu Kateřiny Karhánkové, o ilustrace se postaral Filip Pošivač.

Pásmo i kniha vznikly volně na motivy knih Zbyňka Černíka Malá medvědí knížka a Velká medvědí cesta. Medvěd Nedvěd a medvídek Miška jsou postavy z knihy Zbyňka Černíka Malá medvědí knížka a jejich pokračování. Producenty Mlsných medvědí příběhů: Na pól! jsou Bára Příkaská a Vratislav Šlajer ze společnosti Bionaut. Koproducentem je Česká televize – kreativní producentky Helena Uldrichová a Barbara Johnsonová a irské animační studio Treehouse Republic. Vznik filmu podpořil Státní fond kinematografie, evropský program Kreativní Evropa MEDIA, irský fond Fís Éireann/Screen Ireland, irská veřejnoprávní televize RTÉ a Irish Film Industry.

Více na www.medvedi.tv  www.bionaut.cz