Slavnostní galakoncert orchestru Karla Vlacha a hostů „Nejen o vánocích“

V pořadí již druhý GALAKONCERT Orchestru Karla Vlacha v unikátních prostorách pražského Kongresového centra s hvězdami současné české hudební scény se uskuteční 13. 12. 2023 se v Kongresovém centru Praha. Sejdou se opět hvězdy populární hudby, aby vás za doprovodu Orchestru Karla Vlacha obklopily vánoční atmosférou. 

Diváci se mohou těšit na Báru Basikovou, Václava Noida Bártu, Jana Bendiga, dětský pěvecký sbor Coro Piccolo pod vedením sbormistryně Jany Galíkové, 18členný big band a skvělá taneční čísla: nabídnou netradiční pojetí známých hitů, gospelů a dalších písní, bez nichž si lze adventní čas jen těžko představit. To vše ve skvělých aranžích pro orchestr, ve spojení s dirigentem Daliborem Kaprasem a moderátorkou večera Adélou Gondíkovou a režisérkou projektu Ivanou Hannichovou, jež se podílí na celé řadě prestižních kulturních projektů, především muzikálových. Půjde opět o velkolepou koncertní a taneční show, plnou energie, skvělých pěveckých a tanečních výkonů a unikátní program, který rozzáří toto mnohdy hektické období. V hlavní roli vánoční atmosféra, poutavá scénografie, a hlavně nestárnoucí hity ikon české i světové popmusic. Jde o pravé vánoční gala s několika „nej“. Například s nejstarším orchestrem v Evropě, který v roce 2024 oslaví 85. výročí, s nejmladším hostem – Janem Bendigem, pro něhož to bude první spolupráce s tímto tělesem. 

Honzo, jak to vnímáte, po spolupráci v různými zpěváky, Michal David, Rytmus, teď přijdou vánoční koledy: „Samozřejmě to je nádherná výzva a já se na to moc těším. Měl jsem už možnost podobné spolupráce, a to v rámci jiné akce, a jsem rád, že mohu zpívat s tímto legendárním orchestrem. Je to opravdu výzva.“

Máte rád Vánoce, koledy? „Vánoce i koledy mám moc rád, doma už brzy začnu s vánoční výzdobou, je to trochu dříve, ale těším se na to.“ doplňuje mladý zpěvák.

„Během dvouhodinové gala revue zazní například: Let It Snow, Jingle Bells, Oh Holy Night, Joyful Joyful či All I Want For Christmas Is You. Doplní je aranže populárních šlágrů a nebudou chybět ani tradiční české koledy a skladby jako: Tichá noc, Narodil se Kristus Pán aj. Nenechte si ujít tuto jedinečnou sváteční událost a nalaďte se na příjemnou a pohodovou atmosféru na jediném skutečném Galakoncertu 02! v Kongresovém centru Praha,“ říkají zástupci producentů Galakoncertu Orchestru Karla Vlacha z agentury MozART Production. Koproducentem je Kongresové centrum Praha. Projekt se koná pod záštitou MČ Praha 4. Hlavním mediálním partnerem projektu je Český rozhlas Dvojka. 

VSTUPENKY na jedinečnou hudební gala událost lze zakoupit v síti GoOut.

Historie orchestru

S instrumentálním mistrovstvím Orchestru Karla Vlacha, který v roce 2024 oslaví 85. výročí, v minulosti spojila svá jména řada vynikajících muzikantů a zpěváků, např. Rudolf Cortés, Yvetta Simonová, Milan Chladil, Karel Štědrý, Eva Pilarová, Karel Černoch, nebo Marta Kubišová. Orchestr je jedním z nejvýznamnějších představitelů swingové, jazzové, taneční a populární hudby, a i tentokrát ze svého špičkového výkonů pod taktovkou dirigenta Dalibora Kaprase nesleví.