Český řetězec Flosman ve Vimperku otevřel nový supermarket Flop Top v režimu 24/7

Jediná prodejna s nepřetržitým provozem ve Vimperku i na Prachaticku nabízí kromě potravin a drogerie i další sortiment. Součástí Flop Topu je oblíbený pultový prodej, na který společnost Flosman u své sítě obchodů dlouhodobě sází. K novinkám patří samoobslužná pokladna a možnost nakoupit mimo standardní otevírací dobu za pomoci mobilní aplikace. Vůbec poprvé tu Flop Top v rámci svých prodejen představuje koncept Top Bistro s nabídkou rychlého občerstvení a bohatého výběru hotových jídel.

Prodejna Flop Top, která se zákazníkům otevřela 5. prosince 2023, sídlí ve Vimperku v nově vybudované obchodní zóně na ulici K. Weise 668. Strategické umístění ve středu města a zároveň v těsné blízkosti hlavního tahu Praha – Příbram – Strakonice – Pasov je pro nakupující velkým benefitem. V komplexu se nachází také obchod Pepco a výdejní boxy zásilkových služeb. K dispozici je dostatek parkovacích míst pro všechny, kdo si sem chtějí zajet pro rychlý denní nákup i pro větší zásoby.

První obchod pro noční nákupy ve Vimperku

Provozovna Flop Top ve Vimperku má běžnou otevírací dobu od 6.30 do 18.00 každý všední den, o víkendech pak od 7.00 do 13.00. „V tomto rozmezí se mohou zákazníci obrátit na ochotný personál a využít oblíbený tradiční pultový prodej s téměř 100% zastoupením produktů české výroby. Na nákupy se ale do této prodejny s nepřetržitým provozem mohou vydat kdykoliv, a to i ve státní svátky, kdy jsou prodejny obvykle zavřené. Postačí jim k tomu mobilní aplikace DoKapsy od ČSOB s bankovní identitou,“ upřesňuje Petr Juliš, jednatel společnosti Flosman s.r.o. Na prodejně je kromě tradičních pokladen také nainstalována jedna samoobslužná.

Pro rychlou svačinku i teplý oběd a večeři

Vimperk je prvním městem, v němž český řetězec Flosman představuje nový koncept Top Bistro, kde se lidé mohou občerstvit a zakoupit si svačinu nebo s sebou domů oběd či večeři. Top Bistro je přímo součástí prodejny Flop Top. Kromě nealkoholických nápojů včetně kávy tu zákazníci pořídí skvělé zákusky, chlebíčky od lokálních dodavatelů i výborné čerstvé bagety. Nad rámec běžného menu v podobě párku v rohlíku, sekané v housce či zapečeného panini si pochutnají i na polévce a řadě hotových jídle dle denní nabídky. Jde například o grilované kuře, řízek, halušky či hovězí guláš sous-vide. Výdejní okénko směrem k parkovišti obslouží zákazníky, kteří se nechystají na nákup do prodejny. Je tak ideálním místem pro rychlou zastávku na cestách. Top Bistro má stejnou otevírací dobu jako samotná prodejna. Platí v něm věrnostní program Top výhody, takže tu zájemci mohou uplatnit příslušné slevové kupóny. 

Flop Top se po krátké pauze vrací v novém

Celá prodejna je bezbariérová a na ploše přes 380 m2 tu nakupující najdou až 5 000 položek od potravin přes drogistické zboží a pet food až po non-foodové sezónní artikly. Z lokálních dodavatelů jsou četně zastoupeny například pekárny, zmiňme Pekárnu Vacov, Pekařství Jan Hanžl nebo pekárnu a cukrárnu Klas
z Protivína. Top Bistro nabídne kromě jiného polévky od českobudějovického Uzenářství Vávra.

Flosman se do Vimperku vrací po krátké – zhruba dvouměsíční – přestávce. Více než sedm let tu provozoval obchod Flop Top v ulici Kaplířova. Relativně malý prostor však neumožňoval potřebné rozšíření sortimentu. Navíc bylo v místě obtížné parkování. V říjnu 2023 tedy byla provozovna uzavřena a nyní ji nahradila nová modernější.