Na premiéře komedie Růžové svatby prozradila Veronika Gajerová svůj fígl na originální vánoční bramborový salát

Herečka Veronika Gajerová se přišla podívat do Strašnického divadla na premiéru hry Růžové svatby. Aby dobře viděla na své kolegyně Michaelu Dolinovou a Vilmu Cibulkovou, vzala si slušivé brýle a hodně jí to seklo.

„Já jsem brýle nenosila, ale už není zbytí. Zrak se mi zhoršil. Růžové svatby jsemsi nemohla ujít. Míša Dolinová je moje principálka, hrajeme spolu v představení Nejstarší řemeslo a zároveň je moje spolužačka, chodila do ročníku nade mnou, opravdu se známe už dlouho. A přestože premiéry moc nemusím, jsem ráda, že tu jsem,“ usmívala Veronika Gajerová.

K premiérám patří herecké “zlomvazky“ a Veronika Gajerová zavzpomínala na jednu neoriginálnější, kterou má ještě schovanou doma. „Když mi bylo sedmnáct, hráli jsme v Rokoku Drobečky z perníku a od pana režiséra Ládi Vymětala jsem dostala takovou dlouhou cigaretu. Byla zalepená v obálce a ní bylo napsáno: Vykuř si jí, až budeš starší. Mám pocit, že ji mám ještě někde schovanou.“

Růžové svatby ve Strašnickém divadle patřily k poslední letošní premiéře, kterou Veronika Gajerová zhlédla. Pak už se bude plně věnovat přípravám na Vánoce. „Já mám Vánoce hrozně ráda a nechci si je nechat zkazit materialismem. Jsem nejraději, když jsme jako rodina spolu a s pejskem a jsme v klidu. S přítelem si Vánoce opravdu užíváme. Ráda vařím a peču. Takže peču cukroví, vánočky. Babička byla cukrářkou v Rakousku, od ní mám recept na vánoční biskupský chlebíček. A pak dělám originální bramborový salát. Nedávám do něj vařenou zeleninu, ale nastrouhám syrovou mrkev a celer. Každý, kdo ho ochutnal, je nadšený,“ prozradila Veronika Gajerová něco ze svého kuchařského umění.

Premiéru si nenechaly ujít také známé osobnosti, například přišliJana Adamcová, Anife Vyskočilová, Romana Fenclová či herečtí kolegové Zdeněk Žák, Miloň Čepelka, Dana Homolová, Ladislav Ondřej, Veronika Gajerová, Martin Sochor a další.

Komedie Růžové svatby s Michaelou Dolinovou a Vilmou Cibulkovou v produkci agentury Adverte, s.r.o. diváky pobaví také 30. prosince. Ve Strašnickém divadle čeká na diváky též přípitek na rozloučení se starým rokem.