Tady na připravenou show nebo playlist nečekejte. Marc Rebillet miluje improvizaci a energii z publika

Marc Rebillet, který se sám přezdívá jako Loop Daddy, se proslavil převážně videi na YouTube a streamy na platformě Twitch, kde živě vystupoval ze svého obýváku. Ukázky jeho expresivních a energických skladeb se začaly rychle šířit na sociálních sítích a brzy ho dostaly na velké světové scény. Nyní francouzsko-americký hudebník zavítá v rámci červnového Metronome Prague 2024 i na české podium. Na diváky zde čeká exkluzivní Rebilletova tuzemská premiéra, která přinese energickou show bez předem stanovených pravidel.

Pořadatelé Metronome Prague 2024 pro diváky připravují na 80 hudebních a uměleckých vystoupení. Vstupenky  jsou v prodeji již nyní.

„Pokud bychom měli pojem unikátní vystoupení přiřadit ke konkrétnímu obličeji, byl by to právě Marc Rebillet. Žádná jeho show totiž nikdy není stejná jako ta předchozí. Sám svou hudbu popisuje jako one-man improvised meltdown. O jeho charisma a schopnosti zapojit do svých vystoupení také diváky, se přesvědčili už na významných světových festivalech. Máme proto ohromnou radost, že přijede i letos v červnu na Výstaviště,“ uvádí Risto Sokolovski, hudební producent a člen dramaturgické rady Metronome Prague.

Rebbiletova inovativní hudba spojuje různé žánry, včetně elektroniky, funku, R&B a experimentálního zvuku. Svým online začátkům, kterým vděčí za stále narůstající popularitu, vzdal hold třeba na festivalu Coachella 2023, kde odehrál svůj set pouze v županu a boxerkách v kulisách fiktivního bytu.

Schopnost přitáhnout pozornost publika a vytvořit neopakovatelný zážitek pro všechny „kolemjdoucí“ dokazují i jeho živá (a zároveň streamovaná) vystoupení na ulicích či v parcích. Během nich se k hudebníkovi přidávají náhodní muzikanti a lidé mu přispívají takzvaně do klobouku. Vznikají z toho nezapomenutelné momenty, ke kterým se diváci můžou vrátit na jeho Youtube kanálu.

Za hranice hudby

I letos Metronome Prague nabídne mnoho překvapení, která návštěvníci objeví až během samotného dění a také bohatý doprovodný program. Celou akci navíc příjemně doplní pohodlné zázemí s nevšední gastro zónou. Pořadatelé nyní také nabízí možnost nákupu vstupenek a rezervace „festivalového“ ubytování ve vybraných hotelech ve výhodném balíčku.

Právě rozhodnutí dát prostor unikátním show a neočekáváným zážitkům dalo vznik mottu letošního ročníku Metronome Prague: „Rádi bychom, aby u nás návštěvníci našli něco, co nikde jinde neuvidí, aby se k nám vraceli s tím, že je čeká skvělá hudba, rozmanitá nabídka nehudebního programu, ale i společenská událost, nějaké překvapení a především zážitek na celý život. Že se u nás prostě dostanou až za hranice hudby,“ komentuje David Gaydečka, ředitel Metronome Prague. Celou myšlenku doplňuje také nová vizuální identita, ve které se ikonický Metronome trojúhelník roztříštil a odráží všechny své části do okolí.