Nový servis brýlí nočního vidění otevřela společnost GLOMEX Military Supplies v Praze

Nejmodernější servisní centrum prostředků nočního vidění pro armádu i další ozbrojené síly provozuje od loňského léta ve svém pražském sídle společnost GLOMEX Military Supplies. Její servisní technici zde mají k dispozici certifikované diagnostické přístroje a speciální technické vybavení, které jim umožňuje provádět záruční i pozáruční údržbu a opravy noktovizorů od celé řady renomovaných světových výrobců.

„Specializujeme se především na nejpokročilejší brýle nočního vidění, jejichž jsme v České republice a několika dalších východoevropských zemích autorizovanými distributory,“ vysvětluje prezident společnosti GLOMEX Military Supplies Lukáš Dědina. „K provádění servisních úkonů máme certifikaci také od jiných významných světových výrobců noktovizorů.“

Brýle nočního vidění – označované zkratkou NVG – jsou dnes už standardní součástí vojenské a policejní výzbroje a jejich počty ve výzbroji neustále rostou. Pracují na principu zesílení nízké úrovně zbytkového světla, jehož zdrojem jsou v nočních hodinách především Měsíc a hvězdy, ale také světelné znečištění způsobené lidskými aktivitami. Tyto brýle používají při nočních akcích zejména piloti letadel a vrtulníků, řidiči a příslušníci speciálních jednotek. Nejnovější noktovizory třetí generace využívající fotokatody vyrobené z arsenidu galia dokáží zesílit zbytkové světlo až 100 000x a kvalita jejich zobrazení se neustále zvyšuje.

Podmínkou bezvadné funkce brýlí nočního vidění je ovšem jejich pravidelná údržba a servis, protože jde o velice citlivé přístroje používané v drsných polních podmínkách. Nově otevřené servisní centrum GLOMEX Military Supplies má nyní dostatečnou kapacitu pro poskytování komplexních servisních služeb nejen tuzemským uživatelům, ale stále větší zájem o opravy v novém pražském servisu projevují i zákazníci ze zahraničí. „Od otevření našeho centra jsme tady už opravovali přístroje nočního vidění z pěti evropských států. Naši zákazníci si pochvalují kvalitu naší práce, krátké dodací lhůty a také příznivé ceny oprav,“ říká Lukáš Dědina.

 O společnosti GLOMEX Military Supplies

GLOMEX Military Supplies (součást holdingu SKUPINA, a.s.) je dodavatelem a integrátorem široké škály obranných technologií, zařízení a vybavení pro vzdušné a pozemní síly, speciální jednotky a bezpečnostní složky v České republice a v zahraničí, zejména ve střední a východní Evropě. Specializuje se zejména na leteckou a pozemní techniku, systémy nočního vidění, systémy pro identifikaci v boji, výškovou výstroj pro piloty, padákové systémy a speciální letecké vybavení. Kromě toho je dodavatelem mnoha souvisejících služeb. V současné době dodává GLOMEX Military Supplies automobily Toyota Hilux pro AČR. www.glomex-ms.com