Ikonický šampaňský dům Moët & Chandon letos v rámci MFF Karlovy Vary připije na dobrou věc

Oficiální šampaňské Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, Moët & Chandon, již tradičně přináší do festivalového života rituál hollywoodských hvězd, oblíbenou filantropickou iniciativu „Toast for a Cause“, tedy „Přípitek na dobrou věc“. Tato iniciativa Moët & Chandon, ztělesňující velkorysost šampaňského domu, poskytuje nejen hvězdám karlovarského festivalu platformu, aby mohly přispět na vybranou charitativní organizaci. Letos se Moët & Chandon spojil s Nadací Jakuba Voráčka, neziskovou organizací zaměřenou na podporu osob s roztroušenou sklerózou mozkomíšní. Tento rituál je spojen s filmovým světem a je znám například z udílení Zlatých glóbů v Los Angeles.

Nadace Jakuba Voráčka, založená v roce 2015 jedním z nejznámějších českých hokejistů Jakubem Voráčkem a jeho sestrou Petrou Klausovou, se zaměřuje na zlepšení kvality života pacientů s roztroušenou sklerózou. Petra Klausová, žijící s touto diagnózou, vede nadaci a osobně se přesvědčila o výzvách, kterým pacienti s roztroušenou sklerózou v České republice čelí.

Moët & Chandon, jako oficiální šampaňské MFF Karlovy Vary, přispívá prostřednictvím filantropické iniciativy k podpoře důležitých charitativních projektů. Za každou osobnost, která se zúčastní rituálu a připije na zdraví a slávu festivalu, věnuje Moët & Chandon finanční příspěvek Nadaci Jakuba Voráčka.

Návštěvníci festivalu a filmoví fanoušci mají jedinečnou příležitost podpořit tuto iniciativu tím, že si během festivalového týdne vychutnají šampaňské Moët Impérial v krásném prostředí Moët Champagne Lounge na terase hotelu Thermal. Každé zakoupení elegantní lahvičky Moët Mini (20 cl) přinese Nadaci Jakuba Voráčka finanční příspěvek, který symbolicky odpovídá počtu ročníků MFF Karlovy Vary, tedy 58 Kč.

V Moët Champagne Lounge, otevřeném pro veřejnost během filmového festivalu od 14:00 do 02:00, si hosté mohou vychutnat pestrý výběr originálních koktejlů a šampaňských Moët & Chandon. Od tradičního Moët Impérial Brut, přes Rosé Impérial a Grand Vintage, až po Ice Impérial - revoluční šampaňské na ledu, ideální pro osvěžení v letních večerech. Po filmovém zážitku hosté také ocení možnost pochutnat si zde i na drobných pokrmech. Moët Champagne Lounge, kde se snoubí elegance s uvolněným prostředím, nabízí ideální kulisu pro nezapomenutelné chvíle s šampaňským, oblíbeným po celém světě od roku 1743. Tento jedinečný prostor tvoří dokonalou symbiózu sofistikovaného designu a příjemné atmosféry a činí ho tak nepostradatelným pro milovníky šumivých momentů a elegance.

Nadace Jakuba Voráčka se intenzivně věnuje poskytování přímé podpory jednotlivým pacientům

a financování projektů, které mají za cíl zlepšit léčbu a péči o osoby s roztroušenou sklerózou. Nadace se věnuje nejen poskytování finančních prostředků jednotlivcům a rodinám ovlivněným touto nemocí, ale také podpoře výzkumu a vzdělávání v této oblasti. Mezi klíčové aktivity patří dlouhodobé zápůjčky neurostimulátorů, které pomáhají zlepšovat mobilitu pacientů, a financování lůžkové péče ve specializovaných rehabilitačních centrech. Nadace také spolufinancuje psychoterapeutické sezení pro pacienty a jejich rodiny, což je klíčové pro psychickou pohodu v procesu léčby. Kromě toho Nadace pořádá a podporuje různé charitativní akce a eventy, které mají za cíl zvýšit povědomí o nemoci a získat prostředky pro další pomoc.

Petra Klausová, zakladatelka a ředitelka Nadace Jakuba Voráčka, dodává: „Naše nadace si klade za cíl pomáhat především jednotlivcům v jejich každodenním boji s roztroušenou sklerózou mozkomíšní, chceme také šířit povědomí o této nemoci a potřebě podpory ze strany celé společnosti. Spolupráce s Moët & Chandon

a Mezinárodním filmovým festivalem v Karlových Varech je pro nás neocenitelná, protože nám umožňuje oslovit širokou veřejnost a získat podporu pro naše projekty. S Kubou jsme se rozhodli, že výtěžek z této spolupráce poputuje především na podpora lůžkové péče pro naše klienty, protože aktuálně je v celé ČR jen jedno takové zařízení. Pilotní projekt je v Třebíči a další přípravy máme v Třeboni. Jsme vděční za každou příležitost rozšířit naše poslání a pomoci tak ještě více lidem žijícím s RS.”

Projekty Nadace Jakuba Voráčka, jako jsou „Hokejky pro Kluka Puka“, charitativní fotbalové a hokejové turnaje, a „Golf pro Kluka Puka“, od loňska i „Tenis pro Kluka Puka“, ilustrují jedinečný způsob, jakým nadace spojuje sport, komunitu a filantropii. Tyto akce, společně s prodejem nadačních předmětů na všech těchto akcích, ale i v nadačním e-shopu, přispívají k získávání důležitých finančních prostředků pro podporu lidí postižených roztroušenou sklerózou. Jakub Voráček se sám aktivně podílí na činnosti nadace, přičemž jeho osobní příběh a oddanost věci dodávají misi nadace na váze a autenticitě.

Svět filmu za doprovodu šampaňského Moët & Chandon 

Moët & Chandon, šampaňský dům oslavující již více než 275 let, je uznáván za svou velkolepost a velkorysost v umění oslav známé jako „savoir-fête“. Od samého počátku existence Hollywoodu se stalo filmovým šampaňským. Po téměř dvě desetiletí je toto nejoblíbenější šampaňské na světě také oficiálním šampaňským Zlatých glóbů a Cen americké filmové akademie. Moët & Chandon založil tradici červeného koberce ve světě kinematografie a nechybí při celosvětově významných filmových premiérách a mezinárodních filmových festivalech v Berlíně, Benátkách a San Sebastianu. V České republice je nerozlučně spjat s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary.

O Nadaci Jakuba Voráčka

Petra Klausová je starší sestra úspěšného hokejisty Jakuba Voráčka, jehož jméno je dnes známé nejen mezi fanoušky tohoto sportu. Je ženou s neuvěřitelným optimismem, která kolem sebe šíří dobrou náladu, i když žije s diagnózou roztroušené sklerózy. Díky svému onemocnění se Petra podrobněji seznámila s podmínkami pacientů i lékařů a s problémy, kterým čelí. Společně s bratrem Jakubem se rozhodla postavit k problému čelem a pomáhat stejně nemocným lidem, a nejen jim.

V červnu 2015 proto společně založili Nadaci Jakuba Voráčka. Jakub Voráček finančně podporuje provoz nadace a za každý bod v kanadském bodování NHL věnuje 1000 USD. Za sezónu a play off 2015/2016 přivezl nadaci 56,000 USD. Za sezónu 2016/2017 předal nadaci 61,000 USD a za sezónu 2017/2018 na kontě přibylo rekordních 88,000 USD. Sezóna 2018/2019 byla v rámci NHL na body o kousek chudší (66), ale Jakub se rozhodl připsat na konto nadace také body uhrané v rámci MS (16), což odpovídá 82 bodům, tedy 82,000 USD. Sezóna 2019/2020 startovala úžasným zápasem, který se v rámci Global Series konal v Praze, kam se podařilo pozvat řadu pacientů a členů eReS týmu ČR. Bohužel, druhou polovinu sezóny ochromila pandemie COVID-19. Dlouhou dobu nebylo jasné, jestli se v této sezóně play-off vůbec odehraje. Jakub připsal na účet nadace za tuto sezónu neuvěřitelných 56,000 USD. Dohrání sezóny v nestandardních podmínkách přineslo nadaci 43 bodů, tedy 43,000 USD. Do sezóny 2021/2022 nastupoval opět jako útočníku týmu Columbusu Blue Jackets a v 79 utkáních uhrál krásných 62 bodů, tedy 62,000 USD. Při zahajovacím utkání NHL sezóny 2022/2023 utrpěl vážný otřes mozku, od té doby je bohužel na marodce. Za tuto neukončenou sezónu připisuje Kuba 6 bodů, tedy 6,000 USD. Hráčskou smlouvu ukončí na jaře letošního roku již v klubu Arizona Coyotes, za který s ohledem na zranění neměl možnost nastoupit. Od roku 2023 pomáhá ve svém mateřském klubu Rytíři Kladno. Pokračování ve sbírání kanadského bodování pro pacienty s RS se rozhodl ujmout dlouholetý kamarád Jakuba i Petry, David Pastrňák. Detaily k této spolupráci budou oznámeny koncem dubna 2024. 

Do konce roku 2023 bylo rozděleno mezi pacienty a projekty již více než 20 miliónů korun českých.

Jakub Voráček působil jako hráč NHL v týmu Philadelphia Flyers a Columbus Blue Jackets, kde se také věnoval charitativní činnosti. Zapojil se aktivně například do projektů Make a Wish Foundation, Building Hope for Kids nebo Salvation Army.