Květnová Praha v rytmu prvotřídního blues: Matt Schofield, The Reverend Peyton’s Big Damn Band i Delvon Lamarr Organ Trio

Květen bude v Praze patřit prvotřídnímu strhujícímu blues! V rámci celoroční série Prague International Bluenight vystoupí na čtyřech koncertech přední jména současné bluesové scény. Hned 15. května ovládnou komorní klub Zasekávák divocí britští Wille & The Bandits. O den později 16. května přijede do Paláce Akropolis virtuózní britský bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield se svým triem. 21. května uvidí čeští fanoušci v Lucerna Music Baru jedno z nejžhavějších bluesových jmen současnosti a zároveň “bluesového vtipálka” Reverenda Peytona s kapelou The Reverend Peyton’s Big Damn Band. Bluesový květen pak zakončí 22. května na stejném místě přední americký klávesista a hammonďák Delvon Lamarr se svým radostným a roztančeným triem. Koncerty pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music. Vstupenky na všechny koncerty jsou k dostání v síti GoOut

Na britskou kapelu Wille & The Bandits (15. května, Zasekávák) pějí ódy hudební kritici i rockové legendy jako na jednu z nejvíce dynamických skupin současnosti. Jsou přirovnáváni k Led Zeppelin ve svém přístupu k rockovým rifům i akustickým pasážím. Smyčce, hudební pomlky a steel kytary připomínají směs emotivních Pink Floyd a John Butler Trio, která posluchače rozseká na kusy.

Výjimečný britský bluesový kytarista Matt Schofield (16. května, Palác Akropolis) je trojnásobným držitelem ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards, členem Britské bluesové síně slávy, dle magazínu Guitar & Bass jeden z deseti nejlepších britských bluesových hudebníků srovnávaný s Ericem Claptonem nebo Peterem Greenem a dle magazínu Guitarist jeden z nejobdivuhodnějších britských hráčů na tento nástroj. Celkově Matt Schofield vydal zatím pět oceňovaných studiových desek a čtyři živá alba.

Koncerty Reverenda Peytona s kapelou The Reverend Peyton’s Big Damn Band (21. května, Lucerna Music Bar) spojují hudební virtuozitu se zábavnou show v tom nejlepším slova smyslu. Reverend Peyton je mistr takzvaného fingerpickingu, hráčského stylu, kdy jediný muzikant zvládne vést basovou linku i akordickou stavbu a melodickou nadstavbu. Společně s frontmanem tvoří kapelu jeho žena Breezy, hrající na valchu, a bubeník Max Senteney, jehož souprava je poskládaná z nejrůznějších věcí jako je barel nebo kufr, stejně jako z kusů tradičního bubenického nádobíčka.

Přední americký klávesista a hammonďák Delvon Lamarr přiváží se svým triem (Delvon Lamarr - klávesy, Sam Groveman - bicí, Jon FooShee - kytara) do Prahy (22. května, Lucerna Music Bar) „hudbu pro dobrou náladu” - roztančenou radostnou směs 60s soul-jazzu, svůdného neworleanského funku, klasického instrumentálního soulu s příměsí kytarového acid-rocku. Naživo je trio ze Seattlu k nezastavení, překypuje energií, improvizací, spontánností, momentálními nápady a fantazií, se kterou přistupuje ke klasickým i vlastním skladbám. Jejich hudba míří přímo do srdce i hlavy a donutí vás tančit a propotit trička.

Celoroční série Prague International Bluenight poté pokračuje 2. října v Lucerna Music Baru koncertem louisianského kytaristy Mikea Zita, jedné z nejvýraznějších osobností současného blues, čerstvého držitele Blues Music Awards za bluesrockové album roku Resurrection a celkově pětinásobného držitele této ceny. Mezitím vystoupí 15. července poprvé v Praze v Divadle Hybernia v rámci Bluesfestu královna blues, americká zpěvačka Shemekia Copeland. Blues-rockový rok završí 14. listopadu v O2 universu koncert divoké americké zpěvačky Beth Hart.

Vstupenky na koncerty Prague International Bluenight jsou k dostání v síti GoOut, na koncerty Shemekie Copeland a Beth Hart v síti Ticketmaster. Koncerty pořádá agentura Liver Music. Více informací na www.livermusic.cz.

Videa:

Wille and the Bandits - Four Million Days:

">

Matt Schofield - Lights Are On:

">

Reverend Peyton's Big Damn Band - Raise A Little Hell:

">

Delvon Lamarr Organ Trio en concert à Jazz à la Villette 2023:

">

 

Nadcházející koncerty připravované agenturou Liver Music v roce 2024:

Prague International Bluenight no.:163

WILLE & THE BANDITS (UK)

  1. 5. 2024, 20:00

Zasekávák

----------------

Prague International Bluenight no.:164

THE MATT SCHOFIELD TRIO (UK)

Support: Jiří Maršíček Trio (CZ)

  1. 5. 2024, 19:00

Palác Akropolis

---------------

Prague International Bluenight no.:165

REVEREND PEYTON´S BIG DAMN BAND (US)

  1. 5. 2024, 20:00

Lucerna Music Bar

------------

Prague International Bluenight no.:166

DELVON LAMARR ORGAN TRIO (US)

Support: Groove Hitchhikers (CZ, UK)

  1. 5. 2024, 20:00

Lucerna Music Bar

------------

Bluefest

SHEMEKIA COPELAND (US)

  1. 7. 2024, 20:00

Divadlo Hybernia

------------

Prague International Bluenight no.:166

MIKE ZITO (US)

  1. 10. 2024, 20:00

Lucerna Music Bar

------------

BETH HART (US)

  1. 11. 2024

O2 universum