Léto Na Výstavišti a v Holešovické tržnici: sport, divadlo, koncerty, grilování i relax a čerstvé nákupy

Léto je tady a s ním akce pro malé i velké, hudební, divadelní, táborové, sportovní a třeba i nákupní v Hale 22 v tržnici. Výstaviště Praha i Holešovická tržnice jedou naplno a vy jste srdečně zváni!

Harr

Začátkem července rozezní Skateplazu kapela Harr, v jejíž hudbě se prolínají masivní kytarové plochy a vokály s nezastavitelnou groovy rytmikou, čímž tvoří unikátní melancholickou jízdu ozvěn. Na české hudební scéně nejsou úplnými nováčky.

Koncert proběhne 3. 7. od 17.30 hod. v open-air části Výstaviště u Skateplazy, vstupné je zdarma.

Moře dní

Písničky (nejen) o lásce a příbězích, které k ní vedou. Nová ostravská kapela v čele s Marcynem Hamplem a Lukášem Lukášem je vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství. Kapela se ve své tvorbě inspirovala seriálem Twin Peaks a čerpá z vlivů Deža Ursinyho, skupiny Buty, kanadského písničkáře Mac DeMarca nebo kapely The Brian Jonestown Massacre.

Koncert proběhne 17. 7. od 17.30 hod. v open-air části Výstaviště u Skateplazy, vstupné je zdarma.

Elma

ELMA je umělecký pseudonym mladé textařky a zpěvačky Elišky Markové z malé vesnice u Chlumce nad Cidlinou, která v současné době bydlí ve Velké Británii. Pod svým uměleckým jménem působí od roku 2022, kdy debutovala ípíčkem Roller Coaster, které obsahuje čtyři singly.

Koncert proběhne 14. 8. od 17.30 hod. v open-air části Výstaviště u Skateplazy, vstupné je zdarma.

Kaya + Oiee 

S létem a třetí sérií koncertů talentovaných umělců Check it na Výstavišti se rozloučíme 4. září dvojkoncertem. Mladičká Kaya se stala nejmladší českou a slovenskou interpretkou umístěnou na obří billboardovou plochu na Time Square v New Yorku.

Koncert proběhne 4. 9. od 17.30 hod. v open-air části Výstaviště u Skateplazy, vstupné je zdarma.

Letní příměstské tábory v červenci a srpnu

Na Výstavišti

Nemáte ještě letní příměstský tábor a kolem vás je rozebráno? Zkuste štěstí na některém z příměstských táborů na Výstavišti. Vybírat můžete: ZDE.

  • Dobrodružný / Adventure 5–12 let / 8.–12. července
  • Inline / Inline 5–12 let / 8.–12. července, 15.–19. července
  • Inženýrský / Engeneering 6–13 let / 15.–19. července, 22.–26. července
  • Multisportovní / Multisport 5–12 let / 22.–26. července, 29. července – 2. srpna, 5.–9. srpna
  • Výtvarný / Art 6–13 let / 5.–9. srpna
  • Hudební / Music 5–12 let / 12.–16. srpna, 19.–23. srpna

Sport, kultura a relax po celé léto

Na Výstavišti

Po celé léto i podzim, když ukáže přívětivou tvář, můžete užívat spousty kultury, sportu a relaxu v open-air části Výstaviště. Skate Plaza, boulder, parkour, přírodní posilovna, brusle, koloběžky, kola, prolézačky pro děti, pískoviště i vodní prvky, grilování a pikniky, procházky, relax a samozřejmě divadlo, koncerty, letní příměstské tábory a mnoho dalšího programu pro všechny generace. Nově lze také využít po sportu sprchy v kontejnerech vedle Skate Plazy, kde najdete i toalety a uzamykatelné skříňky.

Lovci znaků v Holešovické tržnici

Červenec–srpen

Poslední dva měsíce výstavy Lovci znaků v Holešovické tržnici pro děti. Autorská putovní výstava plzeňského DEPO2015 Lovci znaků vás provede netradičně pojatým světem písma, jeho historií, základy typografie, ale i šifer a komunikace obecně.

Čerstvé nákupy v Hale 22 a občerstvení ve Food Truck Pointu

Léto i podzim

Po celé léto až do podzimních dnů můžete vyrazit na nákupy čerstvých dobrot do Haly 22. Tradičně zejména ovoce a zelenina od českých farmářů, ale i sazenice, květiny, domácí vejce, med, maso a mnoho dalších lahodných nezbytností najdete denně kromě neděle v Holešovické tržnici. A po nákupech stačí pár kroků do Food Truck Pointu a tam si dopřát třeba výbornou sladkou či slanou palačinku, mexické speciality nebo řecké souvlaki, samozřejmě nechybí pestrá nabídka drinků včetně dobře nachlazeného zlatavého moku.

#5PROSTOR v Holešovické tržnici

Konec léta bude v Holešovicích patřit všem milovníkům netradičně pojatých hudebních zážitků. 27. srpna – 31. srpna 2024 se totiž Holešovická tržnice znovu promění v dějiště výjimečného site-specific festivalu #5PROSTOR. Festival #5PROSTOR je známý svým inovativním přístupem k propojení hudby a vizuálního umění, čímž vytváří nezapomenutelnou atmosféru a zážitek pro všechny návštěvníky. Pět večerů v řadě na pěti místech zde budou probíhat koncerty doplněné o světelné efekty, které rozjasní neočekávaná zákoutí Holešovické tržnice. Nabídnou tak návštěvníkům nové pohledy na tento ikonický prostor. Svou tvorbu, vždy od 21.00 hodin, představí v netradičním kabátě Marjari, Mancy Sono, Island Mint, Viah a IKON. Vstup na koncerty je zdarma.

NeverMore 68 na Výstavišti – ženy v disentu

Již třetí ročník kulturně společenského festivalu NeverMore 68 se opět uskuteční na Výstavišti, a to v den výročí 56 let okupace tehdejšího Československa 21. 8. od 15.00 do 22.00 hodin. Další ročník vzpomínek na události naší země, které by neměly být nikdy zapomenuty, připravilo Výstaviště Praha ve spolupráci s Ústavem nezávislé žurnalistiky, spolkem Díky, že můžem, Českým rozhlasem Radiožurnál a Post Bellum. Na akci nebude chybět Gulag.cz, týdeník Respekt, Muzeum na demarkační linii v Rokycanech nebo Političtí vězni.cz. Vedle samotné připomínky vpádu vojsk Varšavské smlouvy na naše území bude letos v hlavní roli téma žen v disentu a jejich příběhy a nově bude pro návštěvníky připravena i video stage s tematickými dokumenty a archivními záběry. Hudební část zajistí ve třech blocích Monika Načeva a Zdivočelí koně, Ana Vaverková a Past. Projekt Zdivočelí koně jsou zhudebněné básně disidentských autorů v čele se s Pavlem Zajíčkem.

V rámci výstav budou připraveny nejen tematické fotografie, ale také těžká technika včetně tanku T 55, který byl součástí okupačních vojsk.

Záštitu nad akcí NeverMore 68 převzaly: Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Ing. Markéta Pekarová Adamová a ministryně obrany ČR Mgr. Jana Černochová.

PIZZA! PIZZA! Pop-up

To nejlepší z italské pouliční kuchyně bude k mání na počátku září v Holešovické tržnici v rámci gurmánské série představující kuchyně všech druhů a vůní světa. Koncept Pop-up dnů bude tentokrát zaměřen na Apeninský poloostrov, který však rozhodně není jen o světovém bestselleru pizze. PIZZA! PIZZA! Pop-up opanuje už 5. 9. od 11.00 do 21.00 hodin venkovní prostory Holešovické tržnice.

Týden hrdinů na Výstavišti i v Holešovické tržnici

Každoroční Týden hrdinů nebude chybět ani letos a nabídne tři základní bloky. Pro malé hrdiny prvního stupně ZŠ (23.-27. 9. v Holešovické tržnici od 8.30 do 12.00 hodin), hrdiny provozu (24.-27. 9. pro 6. a 9. třídy ZŠ v pavilonu Bohemia na Výstavišti od 8.30 do 14.00 hodin) a hrdiny na střední (26.-27. 9. v Křižíkově pavilonu C od 8.30 do 14.00 hodin pro SŠ a OU). V rámci Týdne hrdinů budou děti proškoleny odborníky IZS na témata jako kyberšikana a bezpečně v online prostředí, bezpečně na ulici, první pomoc apod. V případě zájmu se lze některého ze školení zúčastnit.

Den hrdinů na Výstavišti s humanitární základnou

Samotný den hrdinů proběhne 28. 9. od 11.00 hodin na Výstavišti a v letošním roce na něm návštěvníci mj. uvidí humanitární základnu, chybět nebudou ani další každoroční aktivity v rámci prezentace IZS jako vyprošťování osob z havarovaného vozidla apod. Pro širokou veřejnost bude připraven nabitý celodenní program se vstupem zdarma, soutěžemi pro děti a mnoha interaktivními ukázkami záchranných složek.

Otevření Nové Spirály – Spirála Vzkříšení

Na Výstavišti v 19.00 hodin

Již 4. 10. otevře Nová Spirála brány nově zrekonstruovaného multižánrového prostoru a započne psát nové dějiny na Výstavišti. Hudba, činohra, tanec, moderní cirkus, multimediální show, módní přehlídky a další akce v unikátním prostředí kruhového sálu pro 800 diváků, kde neexistuje místo se špatným výhledem, budou obohacovat po celý rok kulturní nabídku Výstaviště.

Vstupenky: ZDE

Partnerem akcí na Výstavišti je Český rozhlas Praha: https://praha.rozhlas.cz

www.navystavisti.cz  / www.holesovickatrznice.cz / www.novaspirala.cz