Největší dárce potravin zvyšuje závazek. Albert letos daruje 4 400 tun
Obchody Albert dlouhodobě pracují na tom, aby co nejméně plýtvaly potravinami. Díky systematickému přístupu či zavádění nových řešení drží přebytky na pouhém jednom procentu a neprodané potraviny pravidelně darují potřebným. Jen loni takto putovalo lidem v nouzi přes 4 300 tun jídla, a obchodník se opět stal největším firemním dárcem potravinových bank. Letos se zavázal darovat ještě víc – 4 400 tun.
Neprodané suché i čerstvé potraviny jako jogurty, ovoce, zelenina, sýry či maso pravidelně směřují z obchodů Albert k lidem v nouzi. „Je skvělé, že se nám společně s potravinovými bankami daří každoročně navyšovat potravinovou pomoc. Za spolupráci patří velké poděkování jim i kolegům v prodejnách, kteří se o darování každodenně starají. Vloni jsme takto věnovali přes 4 300 tun což, je obrovské množství jídla, které přispívá do sociálního systému a pomáhá maminkám samoživitelkám, seniorům či rodinám v krizi. V letošním roce jsme se zavázali náš dar navýšit na 4 400 tun,“ popsal Jiří Mareček, ředitel komunikace a udržitelnosti v obchodech Albert.
„Hovoříme-li o tunách zachráněných potravin, hovoříme tím také o tunách potravin, které pomáhají lidem. Je skvělé, že díky úzké a efektivní spolupráci s Albertem dokážeme každodenně pomáhat a přinášet naději těm, kteří se ocitli v těžké životní situaci,“ říká Aleš Slavíček, předseda České federace potravinových bank a doplňuje: „nesmírně mě těší, že právě spolupráce mezi obchodníkem a neziskovou organizací má tak pozitivní dopad na život ve společnosti.“
Záchranu potravin posilují chladící dodávky i večerní darování
Navyšovat dary potravin se obchodníkovi daří také díky novým projektům či odhodlané práci zaměstnanců. Důležitou roli hlavně v distribuci čerstvých potravin hraje i čtrnáct dodávek s chladící vestavbou, které obchodník za poslední roky potravinovým bankám daroval. Zachránit ještě větší množství potravin těsně před uzavřením prodejen umožňuje zase večerní darování. Loni se do něj zapojilo více než 100 prodejen Albert z celé České republiky a díky němu se podařilo zachránit 535,6 tun potravin, tedy o téměř 200 tun více než o rok dříve.