Martin Písařík a Igor Brezovar se vydali na Blízký východ posilnění šunkou

Krátce před polednem 18. června se vydala na trasu zajímavá výprava Moto cestou necestou. Hlavními aktéry je zkušenostmi vcelku rozdílné duo - Igor Brezovar, který projel na své motorce celý svět a nadšenec s duší dobrodruha Martin Písařík, který má na svém kontě něco málo přes 2000 km. Společně chtějí pokořit Blízký východ.

Ještě než opustili brány hlavního města Prahy, udělali si malou zastávku, kde se stylově posilnili ryze českým produktem, a to Pražskou šunkou, která je skutečně ceněna téměř na celém světě. Kdože si vzpomněl na českou výpravu a dopřál jim pořádnou porci bílkovin? Byla to společnost LE&CO a dokonce jezdcům přidala k bagáži pár kilo zaručené tradiční speciality. Ujal se jí Igor Brezovar, který má na své cestovatelské motorce velkou plechovou bednu, kvůli které je přezdíván zmrzlinář. Když ji ukládal, tak se rozjařeně vyjádřil: „Tak od teď už mi nebudou říkat zmrzlinář, ale uzenář,“ čímž rozesmál všechny přítomné. A tak se stalo, že tito dva dobrodruzi vyvezli nový český poklad z LE&CO  na hranice Evropy.

Na první zátah zdolali přes 900 km a vcelku na pohodu dojeli až do Bělehradu. Následující den dorazili do Istanbulu, dojedli šunku, hodili se do cestovatelského gala a zavítali na Generální konzulát České republiky, kde je sice přivítali s otevřenou náručí, ale příliš dobré zprávy pro ně neměli. V Turecku se budou konat předčasné parlamentní a prezidentské volby a celá země je na nohou a cestovatelům bylo doporučeno, aby si vybrali hotovost a načerpali nádrže, protože se může stát, že banky i čerpací stanice zavřou…

Misi můžete sledovat na profilu Moto cestou necestou.