Zatočme s dětskými strachy včas, třeba díky knize Jany Marešové

Březen je měsíc knihy, ale už se pomalu a jistě blíží ke svému konci. Sluneční paprsky se statečně probojovávají až k nám, aby nás potěšily, přesto je počasí stále ještě chladné a není nic lepšího, než usednou s knihou. Jakou však vybrat, když je okolo vás klubko dětí? Co takhle sáhnout po titulu Nebojme se bát.

A proč právě tuto knihu? Odpověď je jednoduchá. Každý z nás si v sobě od dětství nese nějaký ten malý strach, který v době jeho usídlování se v dětské dušičce pramenil z něčeho konkrétního. Někteří ho nikdy nedefinovali a možná se i toho kroku báli, a tak ho nikdy nesetřásli a po celý svůj život očekávali, že odněkud ten malý děs, byť by v jiné podobě, může vykouknout…

Autorka Jana Marešová strachy vtipně, ale hlavně trefně, nejen pojmenovala, ale i definovala. V osmi příbězích se můžete blíže seznámit s Tremulou, Děsovcem, Hypochondříkem, Tmavruší, Nejistotníkem, Smrtonoškou či Arachnicí. Všichni jmenovaní si bez větších složitostí lebedí v dětských dušičkách, a pokud je nezaženete, mohou se natrvalo zabydlet ve vás navěky… Je tedy nejvyšší čas se všemi zatočit a vytvořit si Super zaklínadlo, které  je cestou k setřesení tíživých pocitů.  

Kniha dětem dává jasně na srozuměnou, že strach provází každého z nás, že je vlastně moc fajn, že tu je, pokud vede k předvídavosti. Návodné texty vedou správnou linku k rodičům i pedagogům a vysvětlují, jak dětem ozřejmit práci s malými i velkými strachy při hře či v dramatické výchově.

Autorka Jana Marešová 

Jana Marešová (1975) je absolventkou marketingových studií na Fakultě multimediálních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Působí především ve sféře projektového managementu a propagace. Je také certifikovanou instruktorkou a aktivně se věnuje hipoterapii.